تنظیم ارتفاع استخر:

در این مقاله آموزشی ساخت استخر در مورد اصول مهندسی تنظیم ارتفاع آب استخر بعد از ساخت استخر اطلاعات فنی مناسب را به شما ارائه می دهیم ،باتوجه به بازدید های که از استخر های که ساخته شده بودند و بعد از آب بندی دچار مشکل نشت آب شدید شده بودند و بعد از برسی های به عمل آمده متوجه روش غیر اصولی تغییر ارتفاع آب استخر شده ایم این مقاله آموزشی را برای استفاده همگان قراردادیم تا از بروز این مشکلات جلوگیری شود.

بالا آوردن کف استخر

روش های اصولی بالا آوردن کف استخر:

  1. کف متحرک استخر
  2. کاشت میلگرد و ساخت شبکه میلگرد بدون لغزش

روش های غیر اصولی تنظیم ارتفاع آب استخر

  • استفاده از قلوه سنگ
  • بتن ریزی روی کف قبلی
  • استفاده از شفته آهک

کف متحرک استخر چیست ؟

کف متحرک به نوعی سکو اطلاق می شود که امکان تنظیم عمق استخر را در صورت نیاز امکان پذیر می کند. کف متحرک استخر از فناوری هیدرولیک استفاده می کنند تا بسته به استفاده استخرهای داخلی و خارجی را عمیق تر یا کم عمق تر کنند.

روش اصولی تنظیم ارتفاع آب استخر استفاده از دستگاه کف متحرک استخر می باشد که علاوه بر ایمنی و روش اصولی برای ساخت استخر باعث می شود شما بتوانید از فضای استخر نیز استفاده کنید برای پارک ماشین ،امکان تردد بر روی استخر و استفاده از فضای استخر ،تبدیل استخر به استخر کودکان و…

2- کاشت میلگرد و شبکه بندی میلگرد؟

افرای که قصد دارند به صورت ثابت ارتفاع آب استخر را بعد از ساخت استخر تغییر بدهند باید میلگرد کاشت شود در کف استخر و بعد با ایجاد شبکه میلگرد میگرد های کاشت شده را با میگرد های بتن قدیمی وصل کرده و  بعد بتن ریزی کنند.

لازم به ذکر است این روش یک کار حرفه ای است و از مهندسین استخر سازی ما در این زمینه مشاوره بگیرید.

تنظیم ارتفاع استخر

متاسفانه به کرات مشاهده شده است که بعد از ساخت استخر با بتن ریزی مجدد بدون کاشت میگرد و ایجاد شبکه میگرد پایدار و بدون لغزش اقدام به تغییر ارتفاع آب استخر شده است و این موضوع باعث شده است بتن ریزی جدید ترک خورده و استخر از آب بندی خارج شده و آب در پوسته پایین استخر تجمع کند و پوسته پایینی استخر را نیز از آب بندی خارج کند.

تغییر ارتفاع آب استخر با قلوه سنگ:

تنظیم ارتفاع استخر بعد از ساخت استخر و با استفاده از قلوه سنگ  و بدون کاشت میلگرد و شبکه بندی میلگرد یک پارچه نیز جوابگو نیست و کاملا غیر اصولی می باشد و باعث نشت آب استخر می گردد،استفاده  شفته آهک و مصالح بنایی دیگر نیز کاملا اشتباه و غیر اصولی می باشد و باعث خارج شدن استخر از حالت آب بندی می شود.

قبل از تغییر ارتفاع استخر و بازسازی استخر با مشاورین استخری سازی ما حتما مشورت کنید .

تنظیم ارتفاع استخر

جهت ارتباط با مشاورین استخر سازی در پیام رسان واتساپ ،تلگرام ،ایتا به شماره 09014462971 درخواست مشاوره بدید کارشناس های ما با شما تماس خواهند گرفت

گروه مهندسی استخر سازی افرا بتن ویرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button