ترمیم قیرگونی و ایزوگام پشت بام 

برای ترمیم ایزوگام روش های مختلفی وجود دارد که ما در اینجا بهترین روش برای رفع نشت ایزوگام که به سادگی انجام می شود و نیاز به تخصص ندارد و با کمترین هزینه توسط خودتان قابل انجام است را به شما آموزش می دهیم

چگونه بفهمیم ایزوگام به ترمیم نیاز دارد؟

اگر می خواهید مطمئن باشید که ایزوگام پشت بام نیاز به ترمیم دارد یا نه و از محل احتمالی چکه و نشتی ایزوگام جلوگیری کنید و  جلوی خسارت را پیش از وقوع آن بگیرید. و پیش از بروز نم و نشتی در خانه چگونه می‌توان فهمید که ایزوگام نیاز به ترمیم یا تعویض دارد.

سطح  پشت بام را شستشو دهید تا لایه های اضافی جرم و خاک از روی ایزوگام برداشته شود تا بتوانید ایزوگام را به دقت بررسی کنید.  هرگونه پوسیدگی، خراش، سوراخ شدگی ،تبله کردن ایزوگام نشان از وجود نشتی در ایزوگام است و با ترمیم به موقع و سریع آن‌ها می‌تواند از خرابی‌های بعدی، ایجاد نم در سقف و دیوارهای ساختمان جلوگیری کند. لب اتصال ایزوگام ها را به هم مورد توجه بیشتری قرار دهید معمولا از اورلب ها و لب اتصال ایزوگام به دیوار جان پناه بیشترین مورد نشتی آب مشاهده شده است ،ایزوگام پوسیده و کهنه، ایزگامی که لایه آلومینیومی بالایی آن رفته باشد و نازک شده باشد، ایزوگامی که تار و پود لایه‌های زیرین آن مشخص باشد نیاز به تعویض یا ترمیم دارد.

عایق پشت بام نانو

ترمیم پشت بام ایزوگام شده با عایق نانو

بعد از این که موارد خراب شدگی ایزوگام را مشخص کردید حال موقع ترمیم آن است برای ترمیم قیر گونی و ایزوگام هم می توان از خود ایزوگام استفاده کرد و هم از عایق نانو که عایق نانو برای ترمیم  هزینه کمتری دارد و بهتر سطح ایزوگام را به خود پوشش می دهد تا خود ایزوگام برای ترمیم آن به مقداری عایق سفید نانو  و یک قلم مو رنگ کاری نیاز دارید

روش ترمیم عایق پشت بام:

ابتدا نقاطی از ایزوگام که تبله کرده را ببرید و آون قسمت از ایزوگام را بردارید .عایق سفید را با 5 تا 10 درصد آب ترکیب کرده و کاملا مخلوط کرده و با قلم مو عایق را بر روی نقاط ترک خورده و یا سوراخ شده و هر جایی از ایزوگام مشکل دارد مثل رنگ اجرا کنید بعد از خشک شدن عایق یک لایه دیگر از عایق بر روی آن سطوح اجرا کنید و در پایان پس از ترمیم نقاط مشکل دار ایزوگام در صورت تمایل می توانید عایق را با غلطک بر روی کل سطح ایزوگام اجرا کنید.

بهتر است که قبل از اجرای عایق فویل آلمینویمی آن را بردارید (با گذاشتن شعله بر روی فویل کنده می شود)

اگر تازه ایزوگام کردید برای محافظت از ایزوگام باز می توان عایق سفید نانو را که رنگ بندی نیز دارد بر روی سطح پشت بام ایجاد کنید مزیت این کار این است که هم سطح پشت بام را زیبا می کند و هم از ایزوگام محافظت می کند و هم عایق صوت و حرارت می باشد برای پشت بام

هزینه ترمیم 

هزینه ترمیم پشت بام ایزوگام شده  با عایق نانو برای هر متر مربع به کمتر از 8 هزار تومن می رسد و برای عایق کاری مجدد روی کل سطح ایزوگام به کمتر از 25 هزار تومن

ترمیم ایزوگام

چرا ایزوگام خراب می‌شود؟

از آنجایی که ایزوگام در طول روز در معرض پ خورشید قرار دارد و همانطور که همه می‌دانند اشعه فرابنفش (UV) از پرتوهای مخرب خورشید است؛ پس رویارویی ممتد با پرتو فرابنفش یکی از عوامل ایجاد خرابی و پوسیدگی ایزوگام است.

انبساط و انقباض هم که در طول روز و سپس در طول شب اتفاق می‌افتد نیز در پوسیدگی و خرابی ایزوگام موثر است. این عامل در مناطقی که اختلاف دمای شب روز در آن‌ها زیاد است مانند مناطق بیابانی، بزرگترین عامل خرابی ایزوگام است.

تبخیر مواد فرار نفتی از لایه غیر و خشک شدن بیش از حد آن نیز از عاملان طبیعی خرابی ایزوگام است. هر چند وجود لایه آلومینیومی برای محافظ از قیر و لایه‌های درونی ایزوگام روی آن تعبیه شده است ولی این لایه تا زمان مشخصی می‌تواند از ایزوگام محافظت کند و در طول زمان کارایی خود را از دست می‌دهد.

عامل دیگر، محیطی و فیزیکی است. برخورد هر گونه شئی تیز مانند میخ، اشیاع فلزی بدون محافظ و … باعث ایجاد خراش، بریدگی و … در ایزوگام می‌شود. مسبب برخی از این خرابی‌های فیزیکی را می‌توان پایه‌های فلزی کولرهای آبی و ناودان‌ها دانست. بهتر است برای عدم بروز این مشکلات از پایه‌های سیمانی استفاده شود و لایه ایزوگام روی آن‌ها کشیده شود. و برای آسیب رسیدن کمتر به ایزوگام یک لایه سیمانکاری نیز روی آن انجام شود. همچنین لازم است دو لایه ایزوگام بر روی جاهایی که ناودان قرار دارد، اجرا شود.

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button