عایق استخر نانو چیست؟

عایق استخر نانو محصولات جایگزین روش های سنتی جهت آب بندی استخر ها و مخازن آب کشاورزی و صنعتی می باشد. این محصولات تمام ضعف های عایق های سنتی را پوشش داده و یک لایه عایق آب بند روی سطح استخر ایجاد می کند .عایق استخر نانو محدود به یک محصول نمی باشد و شامل محصولات مختلفی هستند که هر کدوم از این محصولات برای استخر با سازه های مختلف و موقعیت استخر و…مناسب هستند که در این مقاله با هم آن ها را برسی میکنیم.

توضیحات مهم در مورد انتخاب محصول عایق استخر 

محصولات مناسب جهت عایق استخر به ترتیب کیفیت :

 1. عایق دو جزئی معدنی صدف
 2. عایق تک جزئی معدنی تریتون
 3. عایق دو جزئی پایه سیمان
 4. عایق الاستومری نانو
 5. چسب های آب بندی
 6. مایع های آب بندی

عایق جهت  استخر های کاشی شده در این دسته قرار نگرفته و برای اطلاع از محصول مناسب جهت آب بندی استخر کاشی شده به این لینک مراجعه کنید 

1-عایق دو جزئی معدنی اویستر  (سنگ صدف)                 

عایق دو جزئی معدنی اویستر (OYEASTER) قوی ترین محصولی هست که میتوان با آن استخر ها را عایق بندی کرد این محصول فوق العاده قوی بعد از خشک شدن یک لایه  بسیار بسیار مقاوم و سخت روی استخر ایجاد می کند و مثل سنگ صدف با در معرض آب قرار گرفتن نه تنها سست و پوسته نمی شود بلکه قوی و قوی تر می کند این محصول تحویل آفرین برای عایق بندی دائمی استخر ها علاوه بر عایق کاری استخر ،تحمل فشار منفی بسیار بالایی دارد (چیزی که باعث پوسته پوسته شدن عایق های نانو و یا پوک شدن چسب های آب بندی می گردد) عایق اویستر آب دوست می باشد و با در معرض گرفتن فشار منفی و مثبت آب نه تنها نمی گذارد آب از آن عبور کند و یا از سطح کنده شود بلکه وجود آب باعث افزایش طول عمر عایق می گردد .

عایق دو جزئی معدنی اویستر(صدف) از دو بخش ساخته شده یک جزء رزین آب بندی و یک جزء پودر تشکیل شده از 15 پودر معدنی و الیاف شیشه و پ پ این عایق آنتی یو وی طبیعی هست و  در برابر معرض آفتاب و یون و کلر و جلبک بسیار مقاوم می باشد و این عوامل طبیعی در دراز مدت و کوتاه مدت بر روی این عایق هیچ گونه تاثیری ندارند.                         

عایق استخر اویستر( صدف) با خواص مکانیکی و کامپوزیتی خود توانایی چسبندگی فوق العاده و همگنی با  سطوحی مثل ملات و بتن ، سنگ ، کاشی و سرامیک ،آجر و سایر مصالح معدنی  را دارد، این محصول با سطحی که بر روی آن اعمال می گردد  پیوند سلیکاتی انجام می دهد و با سطح زیرین خود جوشکاری ایجاد می کند و متصل و یک تکه  می گردد ، و با توجه به این خصوصیت محصول امکان جدا شدن و طبله کردن و پوسته پوسته  شدن برای این محصول وجود ندارد .

عایق مخازن آب شرب و مخازن موادنفتی و شیمایی:

بهترین عایق برای آب بندی مخازن آب شرب و مخازن مواد شیمایی و مواد نفتی عایق اویستر می باشد این عایق بعد از این که خشک شد هیچ ماده ای روی آن تاثیر نمی گذارد و املاح شیمایی در داخل عایق وجود ندارد که آب شرب را آلوده کند.

عایق استخر نانو
عایق استخر نانو

روش اجرای عایق دو جزئی معدنی اویستر :

1-رزین را داخل یک سطل بریزید  و سپس پودر را به آن اضافه کنید و با میکسر صنعتی مخلوط کنید .

2-پنج تا ده دقیقه به عایق فرصت دهید تا کامل قوام بیایید و سپس مجددا یک بار دیگر مخلوط کنید و سپس با ماله ،قلم مو ، غلطک یا دستگاه کنتیکس پاش عایق را روی سطح مورد نظر اعمال کنید.

3-عایق  مخلوط شده رو باید کمتر از 90 دقیقه اجرا کنید.

بعداز اجرا به مدت 3 روز با  آب سطح را مرطوب نگه دارید و بعد از 3 روز می توان آب گیری کنید.

عایق استخر نانو

2-عایق کاری استخر با عایق تریتون:

عایق تریتون یک عایق تک جزئی و معدنی می باشد این عایق کارکرد و کارایی اش تغیریبا شبیه اویستر می باشد و قیمت تریتون از اویستر پایین تر می باشد و مناسب افرادی هست که بودجه ی خرید عایق اویستر را ندارد ولی دنبال یک محصول خوب می گردند .

رنگ تریتون آبی می باشد و کیسه ی آن 20 کیلویی و هر کیسه 8 متر مربع را پوشش می دهد.

3-عایق استخر با عایق دو جزئی پایه سیمانی:

این عایق یک نوع سیستم آب بندی مخصوص استخر می باشد که از یک جز مایع شامل رزین پلیمری پایه آکریلیک و یک جز پودر بر پایه سیمان ،سیلیس و پودر های معدنی تشکیل شده است و با مخلوط کردن پودر و مایع یک عایق آماده به شکل دوغاب به دست می آید که آن را با قلم مو  بر روی بتن استخر اجرا می شود

عایق استخر نانو

مزیت عایق کاری استخر با عایق دو جزئی پایه سیمانی:

چسبندگی بسار زیاد با سطح زیر کار
جلوگیری از نفوذ رطوبت خاک به داخل استخر و سیستم آب بندی (مهار فشار منفی)
جلوگیری از ایجاد جلبک و خزه و قارچ روی سطح استخر
مقاوم در برابر تغييرات دمايي (80+ ~ 40-)
مقاوم در برابر نفوذ آب و يون‌هاي مخرب از قبیل کلر و سولفات
مقاوم در برابر مواد قليايي و اسيد هاي غير آلي
مقاوم در برابر تابش نور خورشيد
عدم جلوگيري از تنفس بتن
قابلیت اجرا با مش و توری
مقرون به صرفه

عایق استخر نانو

نحوه ی عایق کاری استخر با عایق دو جزئی:

1-سطح زیر کار باید تمیز، محکم و عاری از هرگونه ذرات سست، گرد و غبار، رنگ، روغن، چربی باشد
2-ماهیچه ای با حداقل ابعاد 3× 3 سانتیمتر با استفاده از چسب بتن و سیمان باید بین درزهای کف و دیوار اجرا شود.
3-تمام سطوح ناصاف و متخلخل، حفرات میان بولت و … می بایست با چسب بتن و سیمان پر شده و تسطیح گردد
4- سطح زیر کار با استفاده از مرطوب شود، اما هرگز آب ایستا روی مقاطع وجود نداشته باشد
5-با استفاده از همزن برقی (دریل+پره) دو جزء مایع و پودری را مخلوط نمایید. توجه داشته باشید که همیشه جزء پودری به جزء مایع افزوده گردد و در حین افزودن جزء پودری به جزء مایع همزن برقی روشن باشد
6-مواد آماده را با استفاده از قلم موی بزرگ یا جارو یک دست روی سطح اجرا نمایید و پس از خشک شدن دست اول لایه دوم را روی آن اجرا نموده و پس از خشک شدن لایه دوم، به مدت 48 ساعت سطوح را با اسپری نمودن آب شیرین مرطوب نگه دارید

مـشخصات فیزیکـی و شیمیایی عایق دو جزئی:

حالت فیزیکی:یک جزء مایع و یک جزء پودر به همراه الیاف شیشه
رنگ :جزء مایع شیری رنگ و جزء پودر خاکستری و رنگ لایه نهایی خاکستری
وزن پک عایق :32 کیلوگرم
زمان اجرا مایع آماده 30 دقیقه
زمان خشک شدن اولیه:1 تا 3 ساعت
• زمان خشک شدن نهایی: 3 تا 7 روز
• حداقــــل دمــاي زمـــان اجرا: 5 درجه سانتيگراد

عایق استخر نانو

4-عایق کاری استخر با عایق پلیمری نانو :

 عایق الاستومری که در بازار ایران به اسم عایق نانو یا عایق پلیمری شناخته می شود عایقی است که به صورت مایع غلیظ به شکل رنگ  می باشد و به صورت سرد و با قلم مو مثل رنگ اجرا می شود و یک لایه مقاوم و با قابلیت کشتسانی بالا بر روی دیوار استخر ایجاد می کند.این عایق قابلیت ارتجاعی بسیار بالایی برخوردار است  و رنگ آن آبی و در انواع رنگ های دیگر نیز عرضه می شود ،این محصول برای عایق کاری استخر های فضای باز و باغ ها و آب نما ها بسیار مناسب است  و در برابر ایجاد ترک دیوار های استخر جلوگیری می کند و پوسته پوسته نمی شود.

این محصول بهترین جایگزین برای رنگ های استخری می باشد جلبک و خزره به داخل این عایق نفوذ نمی کند و در برابر اشعه خورشید بسیار مقاوم می باشد هم عایق و هم رنگ برای استخر شما می باشد.

روش عایق کاری استخر با عایق نانو:

 1. ابتدا ترک های استخر را  با چسب آب بندی نانو ضد آب سازی و سیمان ترمیم کنید.
 2. قسمت های طبله کرده و فرو رفتگی ها را با سیمان و چسب آب بندی ترمیم کنید.
 3. یک لایه پرایمر بر روی سطح ایجاد کنید.
 4. عایق پلیمری را با قلم مو بر روی دیوار و کف استخر اجرا کنید(این مرحله دو بار تکرار شود)
عایق استخر نانو

رفع نشت استخر های کاشی شده:

آب بندی استخر به دو موضوع بستگی دارد اول سازه استخر و دوم عایق رطوبتی مناسب ، استخر هایی که درست و اصولی ساخته شده اند و مشکل سازه ای ندارد و الان به دلیل استفاده از عایق های غیر اصولی مثل چسب بتن و مایع های آب بندی یا ایزوگام زیر کاشی دچار نشتی آب شده اند با ایجاد عایق بی رنگ بر روی کاشی کاملا رفع نشت می شوند.

 با استفاده از عایق نانو بی رنگ ضد آب سازی می توان بدون تخریب و شکستن کاشی ها  سطح استخر رو کاملا آب بندی کرد این عایق با قلم مو برای آب بندی دیوار های استخر و طی برای کف استخر اجرا می شود  و یک مایع بی رنگ است که با اعمال به سطح استخر بافت مولوکولی سطح بند ها رو آب بندی می کند و هیچ گونه اثری از خود باقی نمی گذارد.

روش رفع نشت استخر:
 1. ابتدا با چسب آب بندی و سیمان بند های استخر را مجددا بندی کشی مجدد کنید.
 2. یک ماهیچه بین دیوار و کف ایجاد کنید با سیمان و چسب بتن
 3. عایق بی رنگ نفوذگر  را به نسبت یک به یک با آب مخلوط کنید و با قلم مو و طی بر روی دیوار و کف استخر اجرا کنید.
 4. مرحله قبل را پس از خشک شدن مجددا دو بار دیگر تکرار کنید.

ایزوگام استخر:

ایزوگام و قیر گونی عایق های فشار مثبت هستند و مناسب استخر نمی باشد استخر به دلیل این که برروی سطح زمین قرار دارد در معرض فشار منفی آب قرار دارد و همین نم و رطوبت وارد دیوار ها می شود و باعث می شود ایزوگام از سطح جدا شود و طبله کند و دچار نشتی آب گردد.

به عنوان یک متخصص در زمینه ی عایق کاری محصول ایزوگام را برای آب بندی استخر به شما معرفی نمی کنم در صورت تمایل به اجرای ایزوگام بر روی استخر از استاد کارهای باتجربه در زمینه ایزوگام مشورت بگیرید.

در این مقاله همه ی محصولات عایق رطوبتی را برسی کردیم و پیشنهاد ما به عنوان یک متخصص در زمینه ی عایق کاری استفاده از عایق دو جزئی معدنی اویستر برای استخر های بتنی و عایق اویستر با مش برای استخر های بلوکی  و آجری می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

02156364551 دفتر

09108936339 واتساپ

 

09193189345 واتساپ

Call Now Button