عایق استخر نانو چیست؟

عایق استخر نانو محصولات جایگزین روش های سنتی جهت آب بندی استخر ها و مخازن آب کشاورزی و صنعتی می باشد. این محصولات تمام ضعف های عایق های سنتی را پوشش داده و یک لایه عایق آب بند روی سطح استخر ایجاد می کند .عایق استخر نانو محدود به یک محصول و یک اسم نیست و در بحث عایق کاری با نانو برای اب بندی  استخر دو روش وجود دارد که در این مقاله با هم آن ها را برسی میکنیم.

روش های عایق کاری استخر با نانو :

 1. سیستم عایق کاری با توری مش فایبرگلاس
 2. عایق دو جزئی
 3. عایق های رنگی نانو
 4. چسب های مخلوط در ملات
عایق استخر نانو

سیستم عایق کاری افرا با توری مش فایبر گلاس:

هدف از استخر نگه داری آب است ولی نگهداری از آب فقط به عایق رطوبتی مربوط نمی شود بلکه سازه ی استخر نیز شامل می شود، سیستم عایق استخر افرا از پرایمر (کد af630) و عایق دوجزئی پلیمری افرا (af730)و توری مش فایبرگلاس اهاردار (af100)و عایق فلکس استون(رنگ آبی ضد جلبک) تشکیل شده است ،اصول عایق کاری استخر ها استفاده از عایق دوجزئی و توری مش فایبر گلاس است در سیستم عایق استخر افرا توری مش از موترک های احتمالی که برا استخر ها ایجاد می شود جلوگیری می کند و عایق دوجزئی جزئی چسببندگی بسیار بالای به سازه استخر ایجاد می کند و عایق فلکس استون که فقط برای استخر های باغی مورد استفاده قرار می گیرد (استخر های که کاشی می شوند نیازی به عایق رنگی ندارد) باعث می شود از استخر در برابر اشعه خورشید و جلبک محافظت کند و طول عمر عایق کاری استخر بیشتر شود.

چرا سیستم عایق کاری افرا بهترین عایق برای استخر است؟

استفاده از عایق دوجزئی افرا (تشکیل شده از پلیمر های پایه آکرلیک و پود های معدنی ) نسبت این عایق یک به یک و نیم است که در عایق های دوجزئی نسبت مایع یک و پودر دو واحد ولی عایق دوجزئی افرا از ده لیتر چسب قوی و 15 کیلو پودر های معدنی خاص (پودر عایق های دوجزئی معمولا از سیمان تشکیل شده است بجز پودر دوجزئی افرا )تشکیل شده است

استفاده از توری مش فایبرگلاس جهت مسلح کردن عایق رطوبتی و افزایش استحکام سازه استخر

استفاده از پرایمر قوی (کد af630) جهت آب بند کردن بافت مسالح زیرین و افزایش همبستگی عایق به سازه اصلی استخر

استفاده از عایق ضد جلبک فلکس استون (کدaf800) جهت جلوگیری از صدمات اشعه خورشید و اسید و جلبک به عایق و سازه استخر

ضخامت 2.2 میلی متری عایق

جلوگیری از فشار منفی استخر

عایق کاری استخر با عایق دوجزئی:

عایق دوجزئی افرا یک عایق متشکل از دوجزء مایع و پودر که در زمان استفاده مایع با پودر مخلوط می شود و یک عایق آماده به دست می آید که با قلم مو بر روی سطح دیوار و کف استخر قرار می گیرد جزء مایع عایق دوجزئی افرا از رزین های پلیمری پایه آب ساخته شده و جزء پودر آن از پودر های معدنی آب بند کننده تشکیل شده است.

عایق دو جزئی معدنی افرا با خواص مکانیکی و کامپوزیتی خود توانایی چسبندگی فوق العاده و همگنی با هر نوع مصالحی از قبیل بتن،سیمان،کاشی،فلز،قیر و … را دارد، این محصول با سطحی که بر روی آن اعمال می گردد چسبندگی بالایی  ایجاد می کند و متصل و یک تکه  می گردد ، و با توجه به این و با توجه به نوع خاص پلیمر موجود در  محصول امکان جدا شدن و تپله کردن و پوسته پوسته  شدن برای این محصول وجود ندارد .

عایق استخر نانو

چرا عایق دوجزئی افرا؟

بازار  پر از عایق دوجزئی ایرانی تا ترکی و آلمانی هست مزیت عایق دوجزئی افرا  AF730نسبت به سایر محصولات دوجزئی در چه چیزی هست ؟

 1. نسبت یک به یک و نیم عایق ( 10 لیتر رزین و 15 کیلو پودر ) جزءپودر از جزء رزین مهم تر است در بحث آب بندی دوجزئی ها که عایق دوجزئی افرا برخلاف دوجزئی های دیگر که نسبت 1 به 2 و در بعضی محصولات حتی بیشتر
 2. پودر عایق های دوجزئی غالبا سیمان هست ولی عایق دوجزئی افرا از مواد معدنی خاص آب بندی ساخته شده که طول عمر بالاتر و استحکام بیشتر در برابر تنش های طبیعی و غیر طبیعی برای این عایق ایجاد میکند نسبت به دوجزئی های پایه سیمانی
 3. عایق دوجزئی افرا طوری ساخته شده که در برابر کلر و مواد اسیدی مقاوم باشد و در سالیان باعث فرسایش عایق نشود
 4. جزء مایع این عایق داری چسب قوی و با ویسکوزیته بالای تولید می شود
عایق استخر نانو

عایق های رنگی نانو:

عایق های تک جزئی آبی AF800 نانو می تواند هم رنگ و هم عایق باشد برای استخر و آبنما ها این عایق ضدجلبک و مقاوم در برابر اسید و اشعه خورشید می باشد این عایق گزینه ی مناسب برای استخر های باغی می باشد که از رنگ های استخری استفاده می کنند این عایق نیازی به شارژ مجدد ندارد بر خلاف رنگ های استخری که هر سال باید شارژ شوند و پوسته می کند ،این عایق به عنوان عایق برای آبنما ها و استخر های کودک و برکه مناسب می باشد و برای استخر های بزرگ با ارتفاع بیش از 1.2 تا 4 متر باید عایق استاندارد (عایق دوجزئی پلیمری افرا  مسلح با مش ) عایق کاری شود و در نهایت این عایق به عنوان پوشش نهایی جهت زیبا سازی و محافظت از استخر در برابر جلبک و اشعه خورشید قرار بگیرد.

عایق استخر نانو

چسب های مخلوط در ملات:

چسب آب بندی AF790  عایقی جهت مخلوط در ملات سیمانکاری جهت آب بندی استخر می باشد که به دلیل سادگی در اجرا بیشتر مورد پسند بنا ها و کاشی کار ها و افرادی که تمایل دارند استخر را به صورت سنتی آب بند کنند روش استفاده از این عایق به این شکل است یک واحد از عایق را با دو واحد آب مخلوط کرده و به عنوان آب به ماسه و سیمان خشک مخلوط می گردد و باعث افزایش چسبندگی ملات به سطح زیرین و آب بندی ملات و افزایش توان ارتجاعی ملات استخر می شود.

چسب آب بندی

روش استفاده از چسب AF790:

نحوه ترکیب چسب برای سیمان زبره:

یک واحد چسب AF790 را با واحد آب مخلوط کرده و داخل فرغون ریخته و بعد ترکیب خشک ( ماسه و سیمان ) به آن اضافه شود.برای هر کیلو چسب 2 کیلو آب و 18 تا 20 کیلو مخلوط سیمان و ماسه (5 کیلو سیمان و 15 کیلو ماسه) اضافه گردد و ملات به دست آمده را برای سیمان کاری دیوار ها و بتن ریزی کف استفاده کنید.

میزان مصرف بستگی به ضخامت سیمان کاری دارد و به ازای هر متر مربع سیمان کاری با ضخامت 1 سانتی متر 800 گرم چسب مصرف می گردد.

ضخامت سیمان کاری در هر مرحله سیمان کاری نباید بیشتر از 1.5 سانت باشد.

نحوه ترکیب چسب برای سیمان نرمه:

یک پیمانه چسب آب ندی AF790 با دو پیمانه آب مخلوط کردد و جزء خشک را به ترکیب اضافه کنید یک پیمانه سیمان و 3 پیمانه سیلیس ( پودر سنگ،ماسه بادی)

ضخامت نرمه کشی کمتر از نیم سانت باشد.

میزان مصرف AF790  هر متر مربع 300 گرم

چرا چسب AF790

 1. چسب  AF790 کشتسانی بالای دارد و خاصیت ارتجایی ملات را بالا می برد.
 2. چسب AF790 ضد جلبک می باشد
 3. چسب AF790 در برابر اسید مقاوم هست
 4. چسب AF790 قدرت چسبندگی بالایی دارد
 5. چسب AF790 دارای مقاومت سرمایی و گرمایی -30 تا +120 درجه می باشد
چسب آب بندی

ایزوگام استخر:

استخر نیازمند عایقی با توان تحمل فشار مثبت و فشار منفی می باشد و سیستم پایه قیر برای سطوح افقی مثل پشت بام کاربرد دارد که آب از روی آن رد شود و برود به سمت ناودان ،ایزوگام و قیرگونی عایق با توان فشار مثبت هم نیست ، ایزوگام یا قیرگونی وقتی به صورت عمودی اجرا شود به دلیل نور آفتاب از سطح جدا می شود و منشا جذب آب می شود ،کلر و اسید و جلبک  تاثیر به سزای روی این عایق ها دارد و باعث خوردندگی در این عایق ها می شود

ایزوگام و قیرگونی از جنس مصالحی غیر از مصالح استخر می باشد و همین موضوع سبب میگردد  که قیربا سازه استخر چسبندگی و همبستگی قوی ایجاد نکند و دچار مشکل شود سیستم ایزوگام و قیرگونی ناکارامد و منسوخ شده است برای استخر عایق مناسب ، عایق پلیمری پایه معدنی (عایق دوجزئی افرا) یا پایه سیمانی  مسلح شده با توری مش فایبر گلاس (AF100) می باشد.

عایق استخر نانو

در این مقاله همه ی محصولات عایق رطوبتی را برسی کردیم و پیشنهاد ما به عنوان یک متخصص در زمینه ی عایق کاری استفاده از سیستم عایق کاری عایق استخر افرا یا عایق کاری استخر با عایق دوجزئی پلیمری AF730 و مش AF100برای استخرها به عنوان بهترین روش عایق کاری و بهترین عایق استخر می باشد.

02166002822 دفتر          

09198936339  واحد فروش

 

سوالات فنی خود را در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید 

19 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کامران رحمانی
  ژوئن 5, 2023 10:55 ق.ظ

  سلام لطفا درباره مزیت عایق رنگی برای استخر کاشی شده بگید من عایق بی رنگ استفاده کردم جواب نگرفتم بعد از مدت کوتاهی مجدد نشت اب داشتم ،نشت اب زیاد نیست ولی میخوام جلوی همون هم بگیرم؟

  پاسخ
  • سلام سیستم عایق رنگی با عایق دوجزئی و توری مش و عایق آبی اجرا می شود و به دلیل دارا بودن توری مش عایق مسلح حساب می شود ، آب بندی صد درصد و بدون ریسک و با ماندگاری بالا برای استخر ها ایجاد می کند.

   پاسخ
   • حسین حاجی حسنی آرانی
    دسامبر 2, 2023 5:40 ب.ظ

    سلام. یک استخر دارم به ابعاد ۲/۵×۵ متر مربع با ۱/۷۰ متر عمق
    کف و دیواره سرامیک کاری شده
    حدودا ۹ ساله ساخت است و باوجودیکه ایزوگام شده ولی در طول یک شبانه روز حدودا ۲۵ سانت آب استخر کم میشود.
    لطفا راهنمایی کنید.
    همراه ۰۹۱۳۲۷۷۱۹۶۰ تلفن ثابت ۰۳۱۵۴۷۲۱۱۲۲
    حسین حاجی حسنی آرانی

    پاسخ
 • علی عظیمی
  ژوئن 5, 2023 11:00 ق.ظ

  من استخر کاشی شدم دو عایق مسلح رنگی به پیشتهاد شما زدم خیلی راضی هستم از کار واز تیمتون ممنون مهندس🙏🙏👍

  پاسخ
 • میخوام برای استخر کاشی شدم از عایق رنگی استفاده کنم یکی از دوستام که براش کار انجام داده بودین وراضی بود شمارو پیشنهاد داده لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
 • سلام
  از پیگیری شما در پایان کار بسیار ممنونم و از تیم اجرا هم تشکر میکنم

  پاسخ
 • سلام من یه استخر قدیمی دارم قبلا اوکی بود ولی الان اب میده راهکار ی که اینجا دادین جواب میده؟

  پاسخ
 • سلام من میخوام از این روش استفاده کنم ولی هم یکم دودل هستم رنگش پوسته نشه و میخوام رنگ استخرم متفاوت باش نمیخوام آبی بزنم رنگی که بخوام هم تولید میکنید تو کیفیت تغییری ندار

  پاسخ
 • مهندسی سازه های بتنی ایرج زرشک دوست
  ژوئن 5, 2023 4:26 ب.ظ

  سلام خسته نباشید بنده مهندس سازه های بتی هستم میشه بفرمایید از کدام محصولتان برای استحکام بتن واز کدام محصولتان به عنوان آب بند میتوان استفاده کرد

  پاسخ
  • سلام از چسب آب بندی پلاس کد محصول AF790 برای داخل بتن استفاده کنید و برای آب بندی استخر از توری مش فایبر و عایق دوجزئی افرا AF730 و اگر کاشی کاری نمی کنید محصول فلکس استون AF800 در مرحله آخر استفاده کنید

   پاسخ
 • سپاس از شما

  پاسخ
 • با سلام
  براي استخر سيماني و رنگ شده بايد از عايق دو جزئي استفاده بشه و اگر روي رنگ باشد به چه صورت هست؟
  هزينه اجراي عايق دو جزئي را نيز بفرماييد
  ممنون

  پاسخ
  • سلام عایق دوجزئی افرا قدرت چسبندگی بسیار بالای داره و روی رنگ چسبندگی دارد و اگه بدون مش استفاده بشه هزینه هر متر مربع 106 هزار تومان در میاد برای گرفتن مشاوره فنی قبل از خرید لطفا با کارشناس های فروش تماس بگیرید.

   پاسخ
  • سلام خسته نباشیدضمن عرض سلام بنده مهندس سازه های نوری هستم چسب بتن ورنگ عایق این شرکت واقعا حرف نداره درجه یک و مطمئن

   پاسخ
 • امیر علی قمی
  فوریه 10, 2024 8:39 ق.ظ

  حقیقتا عایقتون حرف نداره واز نصاب با حوصله وتمیز کارتون جناب آقای عیوضی بی نهایت سپاسگذارم

  پاسخ
 • حسین خیرالهی
  می 21, 2024 7:38 ق.ظ

  با سلام
  من یک استخر کشاورزی به ابعاد 4در 7 در3 با شناز و میلکرد دارم می خواهم عایق دوجزی کنم ، آیا خودم می توانم اجرا کنم و می شه بفرمائید مقدار مواد لازم جهت اجرا چقدر است؟ ممنون

  پاسخ
  • علی رنجبر
   می 28, 2024 1:51 ب.ظ

   سلام لطفا به شماره 09901869454 تو واتساپ پیام بدید که پیش فاکتور براتون ارسال شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button