علت استفاده از عایق پشت بام نانو در ساختمان:

 با پیشرفت علوم و نیز گرانی مواد نفتی و قیر ، مهندسان و شیمی دان های کشور های پیشرو در صنعت ساختمان ترجیح دادن تا از بهترین و مرغوب‌ ترین عایق ها برای ضد آب سازی ساختمان استفاده کنند. که مشکلاتی که باعث نم و نشت عایق بندی پشت بام در ایزوگام و قیرگونی ایجاد می شوند را جلوگیری کند .از جمله معایب ایزوگام  می توان به تجزیه شدن در دمای زیاد و تبدیل آن به ذغال‌، توأم با اشتعال، شکسته شدن در یخبندان،تبله کردن و جدا شدن از بتن بام و تغییر شكل در مقابل فشار و حلال‌ها اشاره کرد و از معایب قیر و گونی می­توان به پوسیدگی به مرور زمان و پارگی بر اثر نشت‌های احتمالی ساختمان اشاره نمود.  که در عایق پشت بام نانو  شاهد این دست از مشکلات نیستیم.

توضیحات کامل در مورد عایق کاری پشت بام با نانو

لطفا پادکست را گوش کنید

عایق پشت بام نانو چیست؟

عایق پشت بام نانو یک سیستم عایق بندی نوین است که برای  عایق بندی پشت بام ، آب بندی ایزوگام ،آب بندی پشت بام موزاییکی،سنگی و سرامیکی مورد استفاده قرار میگیرد.عایق جایگزین ایزوگام به صورت مایع روی بام اجرا می شوند و معمولا از چندین لایه باید روی پشت بام اعمال شود  در این نوع عایق به صورت تخصصی و متناسب با نوع مصالح سطحی که عایق بر روی آن نصب می شود یک محصول  ویژه طراحی  شده است که حداکثر کارایی و طول عمر را داشته باشد و در سه نوع عایق رطوبتی بیرنگ،عایق سفید و عایق دو جزئی عرضه شده است که هر کدام  از این محصولات برای عایق بندی یک نوع از 3 نوع پشت بام رایج که نیاز به عایق بندی و یا رفع نشتی دارند مورد استفاده قرار می گردد .

 1. آب بندی پشت بام موزاییکی،سرامیکی و سنگ کاری شده

 2. عایق بندی پشت بام (ساختمانی که هنوز عایق کاری نشده )

 3. آب بندی ایزوگام (پشت بام هایی که قبلا ایزوگام شده اند و دچار نشتی آب هستند)

عایق پشت بام نانو
عایق پشت بام نانو
عایق پشت بام نانو

1-آب بندی پشت بام موزاییکی،سرامیکی و سنگ کاری شده

این روش عایق بندی پشت بام برای رفع نم پشت بام موزاییکی و سرامیکی وسنگ کاری شده مورد استفاده قرار میگیرد.و بهترین پوشش برای پشت بام موزاییک شده است. این عایق تنها راه کار مطمئن برای عایق کاری ساختمان هایی است که از سنگ و موزاییک و سرامیک برای پشت بام استفاده کرده اند و بعد از ساخت مشکل نشت آب دارند.این رزین آب بندی پشت بام کاملا بی رنگ است و ظاهر و زیبایی سنگ و موزاییک رو حفظ می کند و علاوه بر این که پشت بام رو آب بندی می کند موزاییک و سنگ رو احیا می کند و سطح پشت بام رو جلا و نو و تمیز می کند.

 اگه قصد دارید برای آب بندی پشت بام های موزاییکی از ایزوگام استفاده کنید ایزوگام برای ضدآب سازی موزاییک پشت بام مناسب نیست!

 • ایزوگام روی موزاییک و سنگ چسبندگی و ماندگاری ندارد چون موزاییک سطح صیقلی است و ایزوگام روی سطوح صیقلی چسبندگی ندارد
 • پشت بام های موزاییکی که دچار نشتی شده اند موزاییک ها معمولا شل شده و از جای خود کنده شده اند و با نصب ایزوگام روی موزاییک سطح زیر کار تکانه دارد و همین تکانه ها باعث ترک و در نهایت سوراخ شدن ایزوگام می شود.
 • ایزوگام ظاهر و جلوه  پشت بام را خراب می کند و زیبایی پشت بام شما را از بین می برد
 • ایزوگام وزن سنگینی روی ساختمان شما ایجاد می کند (وزن هر متر ایزوگام بیشتر از 4 کیلو است که در نانو عایق پشت بام به کمتر از یک کیلو می رسد)
 • ایزوگام روی موزاییک با توجه به این که سطح زیر ایزوگام سخت است  و مثل سیمان نیست معمولا با کوچک ترین ضربه زود تر از حالت معمول دچار نشتی آب می شود
 • ایزوگام پشت بام تولید گرما و حرارت می کند که در عایق نانو حرارت پشت بام را کاهش و نور خورشید را بازتاب می دهد و مثل ایزوگام  حرارت جذب نمی کند.

برای عایق کاری پشت بام موزاییکی دو روش  وجود دارد

عایق بی رنگ

عایق رنگی

1-1عایق کاری پشت بام موزاییکی با عایق بی رنگ:

در این روش بدون تخریب سطح و با حفظ ظاهر و رنگ اصلی موزاییک ، سرامیک و سنگ  سطح پشت بام به صورت کاملا شفاف آب بند می شود .عایق کاری پشت بام موزاییکی و سنگی با مایع آب بندی پشت بام انجام می شود و عایق رطوبتی بی رنگ به شکل مایع  است و با قلمو ،غلطک  بر روی موزاییک اجرا می شود و بعد از اجرا کاملا روی موزاییک ها رو ضدآب می کند و نمیگذارد رطوبت و آب از سطح موزاییک ها پایین برود این عایق طی چند لایه اجرا می شود .

لایه اول به داخل بافت سنگ و موزاییک و بند ها نفوذ می کند و بعد از خشک شدن فیلر های عایق آزاد می شود و سطح زیر کار رو منبسط و آب بند می شود.

لایه دوم بند های موزاییک ها را با مخلوط دوغاب سیمان و چسب آب بندی ترمیم می کند

لایه سوم با چسب نانو برای پشت بام روی موزاییک ها را به صورت شفاف پوشش می دهد این لایه سطح پشت بام را در برابر ترک و تنش های سازه محافظت می کند

آموزش آب بندی پشت بام

برای رفع نم پشت بام موزاییکی با استفاده از مایع آب بندی پشت و چسب آب بندی پشت بام ابتدا باید سطح پشت بام را تمیز با مواد شویند شستشو داده  و پس از خشک شدن کامل موزاییک ها مراحل عایق را به صورت زیر اجرا می کنید:

 1. با استفاده از مایع آب بندی پشت بام و سیمان یک ماهیچه کشی بین زوایای دیوار به کف ایجاد کنید.
 2. دوغاب موزاییک پشت بام را که با مایع آب بندی پشت بام و سیمان درست می کنید و درزهای موزاییک پشت بام را ترمیم می کنید.
 3.  با استفاده از چسب نانو برای پشت بام (چسب آب بندی پشت بام ) روی بند ها را با قلمو شماره یک پوشش می دهید {این ماده شفاف است و موزاییک ها به صوت بی رنگ بهم متصل می کند و نمی گذارد بین درزهای موزاییک ترک ایجاد شود}
 4. رزین آب بندی پشت بام را روی سطح اجرا می کنید {این عایق به صورت مایع هست و با طی لاستیکی و یا جارو و غلتک  روی موزاییک ها را پوشش می دهید و بعد از خشک شدن یک لایه سخت و بی رنگ بر روی سطح ایجاد می کند }

چرا این عایق  می تونه برای شما مفید باشه؟

مزایای چسب نانو برای پشت بام:

با استفاده از این عایق رطوبتی برای رفع نشت پشت بام موزاییک شده دیگر دردسر تخریب موزاییک و حمل مصالح و عایق کاری مجدد سطح کار و نصب دوباره موزاییک را ندارید. و اگه دنبال عایق پشت بام ارزان برای ضدآب سازی روی پشت بام موزاییک و سنگ شده هستید این چسب نانو برای پشت بام بهترین پوشش برای پشت بام شما است چون قیمت چسب نانو برای پشت بام بسیار با صرفه هست و با هزینه بسیار اندک به صورت ماندگار و مطمئن می توانید بدون نیاز به تخصص و تجربه قبلی حتی خودتان اقدام به آب بندی ساختمان خود کنید با پشتیبانی تیم فنی ضدآب سازی

قیمت عایق نانو پشت بام:

قیمت عایق رطوبتی برای پشت بام با استفاده از رزین آب بندی پشت بام به میزان لایه هایی که اجرا می شود و میزان مصرف این مایع آب بندی پشت بام بستگی دارد و در مورد عایق کاری پشت بام های موزاییکی  با استفاده از محصول ضدآب سازی چون عایق به صورت خالص به شما ارائه می شود به کمتر از 200 گرم در هر متر می رسد و با توجه به قیمت هر کیلو عایق نانو که در نمایندگی فروش عایق نانو عرضه می شود  با صرف هزینه ای در حدود فقط 18 هزار تومان در هر متر مربع می توانید پشت بام ساختمان خود را ضدآب کنید.

عایق پشت بام نانو
عایق بی رنگ نفوذی

1-2 عایق کاری پشت بام موزاییکی با عایق ده لایه

اگر سطح موزاییک های بام ساختمان شما فرسوده شده و رنگ و جلای اولیه موزاییک از بین رفته و یا می خواهید سطح پشت بام را با یک رنگ دلخواه تزیین  و شیک کنید این عایق مناسب شما است این عایق محصول نانو پلیمر جایگزین ایزوگام علاوه و بر رنگ و زیبایی که دارد یک لایه ضخیم بر روی پشت بام ساختمان شما ایجاد می کند و از لایه های مختلف تشکیل شده است که تحت هیچ شرایطی سوراخ نمی شود و به جرأت می توان گفت محکم ترین و بهترین عایق پشت بام است

اگر دنبال بهترین پوشش برای پشت بام هستید این روش آب بندی از ایزوگام و قیرگونی و حتی از عایق بندی پشت بام با عایق بی رنگ  که در بالا در مورد آن توضیح دادیم محکم تر و با دوام تر است تنها معایب این عایق نسب به مایع آب بندی پشت بام و رزین آب بندی پشت بام این است که دارای رنگ است و بی رنگ نیست ولی رنگ های آن متنوع است و دارای زیبایی منحصر به فرد هستند.

مزیت های عایق کاری پشت بام با عایق رنگی :

1-مقاوم در برابر ضربه و امکان راه رفتن و تردد بر روی عایق

2-اجرای چندین لایه فشرده  عایق رطوبتی و ایجاد ضخامت نسبت به سایر محصولات نانو

3-مقاوم در برابر گرمای شدید و اشعه خورشید

4-مقاوم در برابر سرمای شدید و یخبندان

5-مقاوم در برابر زلزله و ترک

6-وزن بسیار سبک نسبت به سایر عایق های رطوبتی

7-کشتسانی بالای این عایق و منعطف بودن آن

8-ضد حریق و عایق حرارت و صوت

عایق پشت بام نانو

روش اجرای عایق پشت بام سنگی و موزاییکی:

این سیستم 10 لایه عایق رنگی بهترین روش برای آب بندی پشت بام های موزاییکی و سنگی و عایق کاری ساختمان های در حال ساخت می باشد

 • ابتدا عایق بی رنگ نفوذ شونده را بر روی سطح با طی قلت داده (این عایق بافت سطح زیر کار را هم آب بند و هم مقاوم می کند).
 • عایق دو جزئی پایه سیمان را بر روی سطح سنگ اجرا کرده (این محصول یک عایق فوق العاده محکم و سخت و مقاوم در برابر ضربه می باشد).
 • توری فایبر گلاس یا پلی استر را روی سطح نصب کرده(این مش از پشت بام در برابر ترک های ناشی از زلزله و نشست های ساختمان جلوگیری می کند).
 • عایق دو جزئی را مجدد بر روی سطح  پشت بام اجرا کرده
 • با چسب آب بندی نانو روی سطح عایق دوجزئی پایه سیمان  را پوشش داده
 • عایق رنگی را در طی چند مرحله روی سطح اجرا کرده (این عایق دارای انعطاف پذیری بالایی هست و کشتسان می باشد)
 • لاک سخت بی رنگ را بر روی عایق رنگی با غلطک اجرا کنید (این محصول سطح روی عایق را پوشش می دهد و یک فیلم سخت بر روی عایق ایجاد می کند ک

از مزیت فوق العاده این عایق با توجه به این که مراحل متعددی دارد ولی اجرای آن بسیار  سریع  و آسان می باشد (روان بودن متریال عایق اجرای آن را تسریع می کند)به طور مثال برای این پشت بام 100 متری هر مرحله از عایق در کمتر از 2 ساعت انجام می شود 

قیمت عایق پشت بام با عایق رنگی:

قیمت عایق رطوبتی نانو پلیمر برای پشت بام های موزاییک شده بستگی به میزان مصرف پرایمر های زیر عایق اصلی که اجرا می شود دارد و برای هر ساختمان متفاوت است برای اطلاع از قیمت عایق نانو پشت بام لطفا عکس پشت بام ساختمان خود را از طریق واتساپ به واحد فروش اجرا کنید کارشناس های ما در کمتر از یک ساعت قیمت عایق رطوبتی نانو برای پشت بام شما را ارسال می کنند.

شماره واتساپ تیم فنی ضد آب سازی  09901869454

2-عایق بندی پشت بام (ساختمانی که هنوز عایق کاری نشده )

این عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام پشت بام است و از قیرگونی و ایزوگام برای بام بهتر است و مخصوص پشت بام های تازه ساخت هست و  بهترین پوشش برای پشت بام های تازه ساخت است ،عایق بام طوری طراحی شده است که تحت هیچ شرایطی سوراخ نمی شود و بهترین عایق پشت بام روز اروپا است.

عایق جایگزین ایزوگام طی چند لایه اجرا می شود لایه اول به داخل ملات شیب بندی نفوذ می کند و ملات شیب بندی را مقاوم و ضدآب می کند لایه دوم عایق دو جزئی پایه سیمان اجرا می شود و لایه سوم توری فایبر گلاس بر روی پشت بام نصب می شود و لایه چهار با عایق دو جزئی چشمه های توری را پوشش می دهد و لایه پنجم با ایزوگام سفید نانو روی پشت بام را عایق می کند و لایه ششم با عایق رنگی سطح پوشت بام را پوشش می دهد و لایه اخر یک لاک سخت و ضد ضربه بروی پشت بام ایجاد می شود و حتی اگر ضربه ای به عایق خورده بشه باز عایق سوراخ نمی شود.

عایق بام  ضد آب سازی علاوه بر این که عایق بودن ، جایگزین موزاییک برا پشت بام هم است

مزایای عایق کاری بام با عایق ده لایه ضد آب سازی

جایگزین موزاییک برای پشت بام

انتخاب رنگ و طرح به سلیقه شما

مقاومت در برابر گرمای شدید و سرمای شدید

وزن سبک

اجرای ساده و امکان اجرا توسط خود شما

ترمیم پذیری ساده

مقاومت در برابر زلزله و نشست های ساختمان

عایق یک پارچه بر روی پشت بام

دوست دار محیط زیست

عایق حرارت و کاهش دمای ساختمان در تابستان

عایق پشت بام نانو
عایق پشت بام نانو

3-آب بندی ایزوگام (پشت بام هایی که قبلا ایزوگام شده اند و دچار نشتی آب هستند)

این عایق رطوبتی بهترین عایق پشت بام های ایزوگامی هست و حتی از نصب مجدد ایزوگام بر روی ایزوگام بهتر است چرا؟ چون این چسب نانو جایگزین ایزوگام چسبندگی بسیار بالایی به سطح ایزوگام دارد و وزن بسیار سبکی دارد و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و در صورت طبله کردن ایزوگام باز این عایق انعطاف پذیری دارد و کش می آید و پاره نمی شود. با چسب آب بندی ایزوگام حتی می توان ایزوگام را به صورت موردی ترمیم کرد و هزینه آب بندی ایزوگام برای عایق بندی پشت بام کاهش پیدا می کند.

قیمت چسب ترمیم ایزوگام

قیمت عایق جایگزین ایزوگام از ایزوگام ارزان تر است و قیمت هر کیلو عایق نانو به کمتر از 60 هزار تومان می رسد و هر متر کمتر از نیم کیلو عایق مصرف می کند و هزینه هر متر عایق کاری با چسب آب بندی ایزوگام 27000 تومان است و از مزیت های این محصول علاوه بر عایق رطوبتی عایق حرارتی پشت بام هم است. و می توان خودتان هم اقدام به عایق کاری کنید و می توان با خرید اینترنتی عایق نانو این محصول را از سایت ضدآب سازی تهیه کنید.

لزوم استفاده از چسب آب بندی ایزوگام

اگر تازه اقدام به ایزوگام بام کردید استفاده از این محصول را به شما توصیه می کنیم چون این عایق از ایزوگام محافظت می کند و نمی گذارد که گرما و سرما ایزوگام را خراب کند و علاوه بر این موارد این عایق جلوی گرما را نیز می گیرد و عایق حرارتی پشت بام هم هست و یک جلوه و ظاهر زیبایی به پشت بام می دهد. و قیمت عایق پشت بام برای ایزوگام های تازه نصب شده به کمتر از 15000 تومان می رسد و به سادگی و در عرض کمتر از چند ساعت حتی خودتان می توانید اقدام به آب بندی ایزوگام کنید.

عایق پشت بام نانو
عایق پشت بام نانو

و در پایان پیشنهاد ما برای عایق کاری پشت بام در بین ایزوگام و قیر گونی و عایق های نانو  استفاده از بهترین عایق پشت بام که همان عایق 10 لایه رنگی ضدآب سازی می باشد.

 

اگه می خواید از بهترین عایق پشت بام برای رفع نم  ساختمان خود استفاده کنید همین العان با شماره زیر تماس بگیرید تا کارشناس های ما نسبت به بازید و عایق کاری ساختمان شما اقدام کنن.

 

تیم فنی ضد آب سازی 

02156364551

 

2 دیدگاه.

 • سلام ساختمان ما سرامیک هست با این محصول عایق میشه؟

  • سلام بله با مایع آب بندی دوغاب سرامیک ها را ترمیم کنید و بعد با چسب درزگیر نانو بندها را پوشش دهید سطح پشت بام سرامیکی شما به صورت کاملا بی رنگ عایق بندی می شود

فهرست
Call Now Button