آب بندی استخر کاشی شده

در این مقاله با هم به برسی علت های نشت آب استخر های کاشی شده و  بهترین روش آب بندی استخر کاشی شده می پردازیم تا بدون نیاز به تخریب کاشی و سرامیک و صرف هزینه های زیاد بدون تغییر ظاهر و زیبایی کاشی و سرامیک استخر را به صورت دائمی رفع نشت کنید. برای عایق کاری استخر کاشی شده باید از عایق های نفودگر استفاده کرد این عایق ها جذب بافت مصالح استخر می شوند و با آزاد شدن فیلر های این عایق بعد از اجرا سطح استخر را کاملا ضد آب می کند.

توضیحات مربوط به عایق استخر های کاشی شده 

علت نشت آب استخر های کاشی شده:

معمولا ایزوگام و یا قیرگونی در زیر کاشیهای اجرا شده در  استخر های کاشی شده به دلیل ضعف در مقاومت سایشی در همان زمان اجرای کاشی دچار آسیب میشوند. و در اولین آبگیری استخر، مشکلات آب بندی و نشتی استخر مشاهده میگردد. از دیگر علت های نشت آب استخر ها مشکلات سازه ای است که منجر به ترک کاسه استخر می شود و فشار آب های زیر زمینی و عدم استفاده از عایق فشار منفی و فشار مثبت قبل از نصب کاشی و سرامیک استخر می باشد .

عایق استخر کاشی شده

روش آب بندی استخر کاشی شده :

اگر استخر شما نشتی آب می دهد این 5 نکته را رعایق کنید کنید استخر شما برای همیشه آب بند می ماند.

مرحله اول آب بندی استخر کاشی شده :

شستشوی کامل استخر با اسید یا جوهر نمک صنعتی : با برس زبر کف و دیوار استخر را شستشو دهید و سپس صبر کنید تا کاملا استخر خشک شود

 

مرحله دوم آب بندی استخر کاشی شده :

برسی دقیق لوله های ورودی و خروجی استخر  و در صورت نشتی از تاسیسات تعمیر لوله های تاسیسات و خارج کردن چراغ های به کار گذاشته شده در استخر و  نصب مجدد آن و آب بندی دور چراغ ها با چسب درزگیر نانو ضد آب سازی

مرحله ی سوم آب بندی استخر کاشی شده :

ماهیچه کشی : از جمله مهم ترین موارد در بحث عایق کاری استخر ها که معمولا به آن توجه نمی کنند ماهیچه کشی است

ماهیچه کشی چیست :یک ملات 2 تا 3 سانتی متری بین زوایای دیوار به کف و زوایای دیوار به دیوار ایجاد می شود.هدف تر ماهیچه کشی این است که دیوار ها را بهم وصل کند و مانع از ایجاد ترک های موی در کنج ها گردد.

برای سهولت در انجام ماهیچه کشی از قلم مخصوص بندکشی و یا کاردک 3 سانتی فلزی استفاده کنید .

ملات ماهیچه کشی باید بتونه ای باشد.

برای ساخت ملات ماهیچه کشی یک واحد چسب آب بندی ضد آب سازی و یک واحد آب را با هم ترکیب کرده  و با دو واحد پودر سنگ الک شده و یک واحد سیمان مخلوط کرده

عایق استخر کاشی شده

مرحله ی چهرم آب بندی استخر کاشی شده :

بند کشی مجدد کاشی های دیوار و کف استخر با چسب آب بندی نانو ضد آب سازی و سیمان : یک واحد چسب آب بندی ضد آب سازی را با یک واحد آب مخلوط کرده و یک واحد سیمان با آن ترکیب کرده و همه ی بند های کاشی و یا سرامیک ها را مجددا بندکشی کنید.

در صورت وجود ترک در استخر با همین ملات ترک ها را ترمیم کنید.

مزایای بندکشی مجدد با محصول ضد آب سازی :با بند کشی کاشی ها با محصول چسب آب بندی ضد آب سازی یک لایه ملات ضد آب و کشتسان بر روی بند ها ایجاد می شود وکه در تنش های  استخر باعث می شود که بند های کاشی ها باز نشود و بند ها محکم و مقاوم می کند.

آب بندی استخر کاشی شده

مرحله ی پنجم آب بندی استخر کاشی شده :

اجرای عایق بی رنگ نفوذ گر ضد آب سازی :مرحله ی آخر و مهم ترین مرحله عایق کاری استخر های کاشی شده اجرای عایق بیرنگ نفوذ شونده بر روی سطح داخلی استخر است  این عایق به بافت مصالح استخر نفوذ کرده و سطح استخر را صد در صد ضد آب می کند.

روش عایق کاری استخر کاشی شده با عایق بی رنگ نفوذگر : یک واحد از عایق بی رنگ نفوذ گر را با دو واحد آب مخلوط کرده و با قلم مو بر روی دیوار را به صورت عمودی و افقی اجرا می کنید و بر روی کف استخر با طی عایق بی رنگ را پخش می کند تا به داخل سطح نفوذ کرده (این مرحله را 3 تا 5 بار به فاصله خشک شدن مرحله ی قبل تکرار نمایید )

 

مزایای عایق استخر کاشی شده با عایق بی رنگ نفوذ گر:

مقاوم در برابر اسید و کولر

ضد جلبک و خزره و قارچ و شوره

سهولت اجرا

مقرون به صرفه

ماندگاری بالا

لازم به توضیح می باشد که علت نشت آب استخر ها فقط به عایق رطوبتی مربوط نمی شود و مشکلات سازه ای مثل نشست،ترک های زنده استخر،و کیفیت پایین ساخت و عدم رعایت نکات مهندسی با هیچ گونه عایق رطوبتی درست نمی شود و این محصولات فقط برای آب بندی استخر هایی است که مشکل سازه ای نداشته باشند و نشت آب استخر ناشی از عدم انتخاب عایق رطوبتی مناسب زیر کاشی می باشد.

 

تماس:02156364551

واتساپ: 09901869454

کارشناس فروش :09195232556

برخی از مشتریان دیگر که از این محصول استفاده کرده اند

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام ،شهاب هستم
    بابت استفاده از محصول بسیار عالی شما وپشتیبانی فنی آقای مهندس رنجبر بسیار سپاس گذار ورضایت خ دم رو اعلام میکنم🙏🙏🙏💐

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button